Večeras su u okviru 10. kola Prve Futsal lige FBiH svoj susret odigrali MNK Lukavac i gosti iz Živinica, ekipa FC Bašigovci. Na kraju veliku pobjedu slavili su domaći futsaleri rezultatom 5:4 (3:1).

Gosti iz Živinica u trećoj minuti preko Merisa Mešanovića dolaze do prednosti od 1:0. Međutim tada se bude domaći futsaleri i preko Saburovića poravnavaju za 1:1 već u idućem napadu. Pred sami kraj prvog poluvremena Alić nakon jedne sjajne akcije pogađa za 2:1.

Nastavak susreta donosi totalnu dominaciju Lukavca, koji golovima Esmira Hasanovića vrlo brzo odlaze na velikih 5:1.

Poslije toga trener domaćeg sastava priliku daje i igračima koji su imali manju minutažu, što koriste gosti iz Živinica te na kraju smanjuju rezultat na 5:4, što će se ispostaviti i konačan rezultat ovog susreta.

Večerašnja utakmica imala je i humanitarni karakter tako što je prihod od prodaje ulaznica proslijeđen Centru za ranu intervenciju “Mali svijet”.