Godine 2019. najavljivan je ambiciozan projekat izgradnje zabavnog parka u Lukavcu, poznat kao “Lukavački Diznilend”.

 

Investitor Mohamed Farrag izrazio je želju da uloži u ovaj projekat, a tadašnji opštinski načelnik Edin Delić dao je podršku inicijativi. Međutim, uprkos velikim obećanjima i optimizmu, projekat nikada nije realizovan.

Jedan od ključnih zagovornika ideje bio je tadašnji vijećnik iz Turije, koji je insistirao da se park gradi na državnom poljoprivrednom zemljištu Malinjak u Turiji, bez adekvatnog poznavanja zakonskih propisa o prenameni takvog zemljišta. Ova lokacija izazvala je brojne kontroverze, jer su poljoprivrednici i ekolozi ukazivali na štetne posledice prenamene zemljišta.

Danas, pet godina kasnije, Malinjak u Turiji ostao je netaknut, a od velikih planova za “Lukavački Diznilend” ostale su samo priče.

Projekat koji je nekada bio predstavljen kao razvojna šansa za opštinu Lukavac postao je još jedan primer neostvarene investicije i političkih neslaganja.

Najveći zabavni park gradi se u Lukavcu?

Komentari

Prethodni članakPoljoprivreda u Lukavcu: Potencijali koji se ne koristi za razvoj stočarstva i uzgoj žitarica
Naredni članakNK Svatovac Poljice osvajač Kupa NSTK za 2024. godinu