Prema informacijama BIHAMK-a, širom Bosne i Hercegovine danas su na snazi protesti koji, iako nisu usmjereni na putnički saobraćaj, otežavaju promet na brojnim dionicama. Trenutno je blokiran teretni terminal na graničnim prelazima Izačić, Velika Kladuša, Kamensko, Bijača, Orašje, Šamac, Pavlovića Most/Popovi, Bratunac, Strmica, Gradiška i Rača.

Vozačima se savjetuje oprez, jer se jednom trakom saobraća u Tuzli (Šićki Brod, Simin Han), Živinicama (Križaljka i Kulići), Gračanici i Gradačcu (Ormanica). Otežan promet je i na području Mostara (Ortiješ), Travnika (Dolac na Lašvi), Viteza i Kaonika, kao i na nekoliko lokacija u Sarajevu i Banjoj Luci.

Apel vozačima: Pojačan oprez zbog đaka prvačića
S obzirom da danas počinje nova školska godina, vozačima se upućuje poseban apel za maksimalan oprez u saobraćaju, naročito u blizini škola, zbog povećanog broja djece na ulicama. Roditeljima koji voze djecu do škole preporučujemo da ne zaborave na upotrebu sigurnosnih pojaseva. Djeca niža od 150 cm moraju sjediti na podmetaču (boosteru), a djeci ispod 12 godina zabranjeno je sjedenje na suvozačkom sjedištu.

Radovi su i dalje aktuelni na dionici autoceste A1 Podlugovi – Sarajevo sjever, kao i na magistralnim cestama Semizovac-Olovo, Jablanica-Prozor i Posušje-GP Osoje. Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila za sada nisu duža od 10 do 30 minuta. Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone, dok je na graničnom prelazu Karakaj zabranjen saobraćaj za vozila preko 5 tona.

 

Komentari

Prethodni članakU FBiH se sprema novi zakon o radu: Ministar Delić najavio dvostruku naknadu za rad nedjeljom
Naredni članakŽivot u BiH sve skuplji: Poražavajući skok cijena osnovnih namirnica