Danas je odigrano je šest utakmica 6. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine gdje su zabilježene dvije gostujuće pobjede, a  na dva susreta trijumfovali su domaćini dok je na dva meča bilo neriješeno.

Najzanimljivije je bilo u Banovićima gdje je Budućnost remizirala sa 3:3 protiv Radničkog. Aldin Ahmetović i Aldin Hrvanović su svojim golovima gostima donijeli brzu prednost u prvom poluvremenu, ali su se domaći i ekspresno vratili. Almedin Derzić pa Muris Pirić donijeli su izjednačenje do poluvremena. U nastavku, novo vođstvo za tim iz Lukavca donio je Ahmetović svojim drugim golom. 15 minuta prije kraja Anel Husić je postigao gol za domaćina i spasio Budućnost poraza.

Mladost Doboj Kakanj je golom Vedina Kulovića pobijedila desetkovani Sim Bau kao gost. U Gračanici, ekipa Bratstva je remizirala sa Gradinom rezultatom 2:2. Poveli su gosti golom Ahmeda Hasanbegovića, potom je Bratstvo preko Ahmeda Šabića izjednačilo, a novu prednost Gradini je donio Eldin Mehmedović. Bratstvo je do boda došlo u 82. minuti golom Devedžića

Još jedan gost koji je došao do tri boda je Stupčanica. Tim iz Olova je pobijedio Tomislav rezultatom 3:1 iako je domaći tim prvi došao do prednosti. Stupčanica je do poluvremena već preokrenula, a u nastavku još jednim golom osvojila tri boda.

Kada su u pitanju pobjede domaćina, Rudar je u Kaknju savladao Zvijezdu Gradačac, dok je golovima Ahmeda Hasanovića i Sinana Ramovića Goražde sa 3:0 pobijedilo Radnik Hadžiće.