Pripadnici MUP-a TK po naredbi Tužilaštva Tuzlanskog kantona uhapsili su jučer uposlenika Uprave policije ovog Ministarstva, objavio je jutros Raport.

 

Radi se o A.G iz Lukavca inače državnom službeniku koji se sumnjiči za zloupotrebu položaja.

On je uhapšen u Lukavcu, gdje je i zaposlen, a obavljen je i pretres njegove imovine.

Raport saznaje da je riječ o referentu za naoružanje A.G.

Ovaj 43-godišnjak se, kako saznajemo sumnjiči da je krao i prodavao oružje, pretežno pištolje koje je ranije oduzimano tokom ostavinskih rasprava. Sumnja se da je prodao više od 100 pištolja.

“Stručni sradnik za provođenje propisa o oružju u PU Lukavac A.G. (43) koji je jučer lišen slobode, osumnjičen je da je postupao suprotno Zakonu o oružju i municjiji TK i drugim propisima u ovoj oblasti prilikom rješavanja upravnih postupaka vezanim za oružje koje je predato ovoj policijskoj upravi od građana na dalje postupanje, te u najmanje dva navrata pištolje zadržao za sebe, a nakon toga ih prodao određenim licima i pribavio sebi imovinsku korist.”- saopćeno je iz Kantonalnog tužilaštva TK.

 

Komentari

Prethodni članakAkcija policije u Lukavcu! Uhapšen državni službenik
Naredni članakOtvorena nova oaza sigurnosti i brige za starije osobe u Lukavcu – Dom “Hayat”!