U subotu, 21.12.2019 godine u Tuzli u SKPC Mejdan, povodom Dana Rudara održan je karate turnir  “Trofej Husinski Rudar 2019” na kojem je učešće uzelo 335 takmičara iz 19 karate klubova.

Takmičari KK Sensei Turija-Lukavac osvojili su sedam medalja, jednu zlatnu, dvije srebrene i četiri bronzane medalje.

Zlatnu medalju osvojio je Amar Hodžić u kategoriji borbe 13. godina preko 55kg.

Srebrene medalje osvojili su  Mujkić Aldin u kategoriji borbe kadeti preko 70 kg  Amina Huskić u kategoriji borbe 13. godina preko 54 kg.

Bronzane medalje osvojili su: Haris Halilović u kategoriji borbe kadeti do 63 kg, Abdulah Strašević u kategoriji borbe kadeti do 70 kg, Mija Hamustafic u kategoriji kate 10 godina, Amar Muratović u kategoriji kate 9 godina.