Općinski sud Lukavac odredio je jednomjesečni pritvor 38-godišnjem muškarcu inicijala D. Ž. iz Lukavca zbog sumnje na neovlaštenu proizvodnju i promet droge.
Sudija za prethodni postupak Općinskog suda Lukavac je prihvatio prijedlog Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona i odredio mjeru jednomjesečnog pritvora za 38-godišnjeg D.Ž. iz Lukavca.
On je uhapšen zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
On je osumnjičen da je u jednoj kući u Lukavcu, u kojoj je boravio u noći 19. maja 2026. godine, prilikom pretresa kojeg su obavili istražitelji Odjeljenja kriminalističke policije PU Lukavac, kod sebe držao jedan paket sa više od 70 grama opojne droge amfetamin, kao i manji grumen opojne droge kokain, spremljene za dalju porodaju.
Nakon izvršenog pretresa D.Ž. je lišen slobode, obavljena je kriminalistička obrada te je OKP PU Lukavac uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predao osumnjičenog u nadležnost Tužilaštva.









Komentari